Véget ért a Dakar - íme az eredmény!

Az utolsó napra is jutott izgalom

Az idei Dakar-rali utolsó versenynapjára közel 700 km-t jelöltek a szervezők, amiben egy viszonylag rövidkének hangzó, 180 km-es speciál várt csak a versenyzőkre. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a 13. etapra ne jutott volna ki az eddig megszokott izgalmakból.

A 13. szakasz térképe

A megmaradt 84 motoros közül ezúttal a Husqvarnával induló Quintanilla bizonyult a legkiemelkedőbbnek. A chilei versenyző az első pillanattól kezdve nagyon lendületesen motorozott és végül mindenkit megelőzve, elsőként lépte át a célvonalat.

Az egyes versenynapok összefoglalói:

A második és a harmadik helyre, körülbelül két perc hátránnyal a végig jól teljesítő Kevin Benavides (Honda) és a tegnap óriásit menő Helder Rodrigues (Yamaha) érkezett meg.

Toby Price szorosan mögöttük, a negyedik pozíciót megcsípve ért célba. Hátránya Quintanillahoz képest négy perc huszonkét másodperc, ami még mindig messze kevés volt ahhoz, hogy veszélyeztetve legyen az első helye.

Toby Price (KTM)

A végső összesítést tehát Toby Price nyerte, aki ezzel élete első (és egyben Ausztrália első) Dakar győzelmét zsebelhette be. Ugyancsak fontos még megemlíteni, hogy az ausztrál pilótának hála, nem szakadt meg az eddig tendencia, és ahogy az előző 14 alkalommal, úgy most is KTM-mel nyerték meg a legendás versenyt.