A Hondások nagyon elkapták a fonalat

A KTM esélyese javított a tegnapi csúfos eredményén

Az eddigi kaotikus (egy törölt, illetve két lerövidített) napok után végre megtartották az idei Dakar-rali első teljes etapját. A motorosok első maratoni (két egymást követő nap külső segítség nélkül) szakasza összesen 429 km hosszú volt. Ráadásul az átlagos szintmagasság 3500 méter, ami tovább nehezítette a versenyzők dolgát.

Úgy tűnik, ezek a kifejezetten kemény körülmények a Hondásokat nem lepték meg. A Barredával, Goncalvessel és Benavidessel felálló trió ugyanis a tegnapihoz hasonlóan, ma sem talált igazán legyőzőre (igaz, tegnap végül Barreda egyperces büntetést kapott sebességtúllépés miatt, így elbukta az első helyét). Ezúttal az első két helyre érkezett a Honda, a képzeletbeli dobogó harmadik fokára pedig a második etapon kiválóan teljesítő Faria (Husqvarna) állhatott fel.

A KTM nagy esélyese, Toby Price a tegnapi 36. helyezése után most valamelyest szépített. Az ausztrál ötödikként lépte át a célvonalat.