Dakar Rally 2019, 3. nap

Az összetettben eddig vezető hondás Barreda bukott és feladta a versenyt.

Xavier de Soultrait (Yamaha) lett az első a 3. napon

A harmadik nap egy 331 km-es szelektívvel folytatódott szerdán a 41. Dakar rali a motorosok számára San Juan de Marcona és Arequipa között. A nagy esélyesnek tartott, a szakasz előtt még vezető helyet birtokló Joan Barreda pedig hatalmasat bukott, motorja megsérült, de ő maga megúszta az esést. Szerdán gondok voltak a navigációval, az összetettben addig második és harmadik helyen álló Matthias Walkner és Ricky Brabec egyaránt eltévedtek a dűnék között. A 3 etapot végül a táv harmadától élre álló Xavier de Soultrait nyerte a Yamaha nyergében. Előnye azonban mindössze 15 másodperc volt a Husqvarnás Pablo Quintanillával szemben, aki ezzel át is vette a vezetést az összetettben. Harmadik helyen ért célba a hondás Kevin Benavides.

Gyenes Emánuel végig az 50. hely környékén motorozott a szerdai nap során, végül az 51. legjobb idővel ért célba, ezzel összetettben pedig feljött az 52. pozícióba.