Jorge Lorenzo magabiztos motorozással nyert Mugellóban

Az első kanyarban élre állt és utána vissza sem nézett, ducatis karrierjének első győzelmét szerezet meg a spanyol pilóta.

Lorenzo és Rossi mindketten jól rajtoltak, de a spanyol fordult be elsőként a kanyarba. Pedrosa, Nakagamival már a második kanyarban a kavicságyban kötöttek ki, a következő körben pedig Reddig, Abraham és Miller is csatlakozott, így ők nem folytatták a versenyt. A harmadik kör elején Marquez megelőzte Rossit, ezzel feljött a második helyre,de az élen továbbra is Lorenzo állt.
Az ötödik körben Marquez a tízes kanyarban elcsúszott a motorral, és csak a kavicságyban, a pályabírók segítségével tudott visszaülni rá.  Ezútán a 18. helyről folytathatta a versenyt, úgy tűnik a szerencse most elpártolt tőle. Lorenzo egy másodperces előnyre tett szert a többiekkel szemben 12 körrel a vége előtt. Rins hét körrel a vége előtt rontott, ezzel visszaesett Rossi és Iannone mögé.
Az utolsó körökre fordulva a dobogó legalsó fokáért ment a harc, Iannone próbálta ugyan megelőzni Rossit, de nem járt sikerrel a fiatalabb olasz pilóta. Lorenzo előnye már két másodpercre nőtt, megőrizte pozicíóját, és első helyne ért célba. Mögötte Dovizioso és Rossi állthatott dobogóra, Marquez csak a 16.-ként ért célba, ezzel előnye 23 pontra csökkent.