Újabb fekete nap az utcai versenyzés világában

Az 51. Macau Motorcycle GP-n elszenvedett balesetét követően életét vesztette Dan Hegarty.

Ismét szörnyű hír érkezett az utcai versenyzés világából, ezúttal a Makaóban zajló legendás futamról. A mai versenyhetedik körében elesett Dan Hegarty a Fisherman's kanyarban ahol súlyos sérüléseket szenvedett. A versenyt azonnal megállították és Hagerty-t kórházba szállították azonban az életét már nem tudták megmenteni.

A tragikus balesetben egy szimpatikus versenyzőt és egy hatalmas tehetséget vesztettünk el. Dan Hegarty nyert bajnokságot az R6 Cup-ban és a Superstock 1000 bajnokságban is, valamint a ManTT is ő volt a tavalyi esztendőben a leggyorsabb privát versenyző.

Az utca versenyzést folyamatosan körüllengi a veszély és a tragédia szele, imádjuk a versenyek hangulatát ugyanakkor mindig szomorúsággal tölti el az embert amikor fiatal tehetségeket lát elmenni. Az idei év pedig kegyetlen volt a TT-n is más futamokon is. Dan Hegarty a Top Gun Racing csapatában versenyzett, csapattársát, Gavin Lupton-t az augusztusi UlsterGP-n vesztették el.