ManTT 2017.06.05.

Az izgalom garantált volt a tegnapi napon, nem is kellett csalódni.

Ian Hutchinson behúzta a Superbike győzelmet a TT-n, de enyhén szólva sem volt sima győzelem. Az állórajtos első kört Michael Dunlop teljesítette a leggyorsabban (131,135 mph átlag!). A második körben tovább építette előnyét míg az új Suzuki GSX-R 1000 meg nem állt alatta... Az első helyet a Kawasakis Dean Harrison "örökölte meg" és ő tartotta is a helyét az első boxkiállásig. Ekkor Hutchinson még csak a negyedik helyen állt. Csapata, a Tyco BMW viszont nagyon jól dolgozott és hátrányából sokat ledolgozott a kiállás alatt.

Egészen a negyedik körig kellett várni, hogy nagy csatát követően a futamon először átvegye a vezetést. Az újabb boxkiállást követően 9 másodperc előnyre tett szert akkori üldözője, James Hillier-rel szemben. Az utolső körben viszont elolvadni látszott az előny, ugyanis a szintén BMW-s Peter Hickman begyújtotta rakétáit. Volt olyan pillanat (balesetnél való áthaladáskor) amikor mindösszesen 1,6 másodperc volt Hutchy előnye... Végül sikerült ritmust váltania és nagy hajrával bebiztosítania újabb győzelmét a TT-n. Előnye hat kört és cirka 364 kilométert követően 5 azaz öt másodperc... Második Peter Hickman, harmadik Dean Harisson lett. Ő nyolc másodpercet kapott Hickmantől.

A két gyári Norton, David Johnson és Josh Brookes sorrendben a 7. és a 8. ért célba.
A Honda versenyzője, Guy Martin az első körben bukott, szerencsére sérülés nélkül megúszta az esetet.

Ma a Supersport és az oldalkocsis motorok versenyével folytatódik a száguldás!